ІІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІ «ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ВИХОВАННЯ УЧНІВ КОЗАЦЬКИХ КЛАСІВ І ХОРТИНГІСТІВ»

Автор: иерей Максим Райков вкл. .

    25 років потужної роботи з трудового, фізичного, естетичного, екологічного й військово-патріотичного виховання робітничої, студентської й учнівської молоді в обласному центрі стали для козаків Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» вагомим підгрунтям створення нових моделей  навчання й розвитку молодої генерації України.

Найбільшим досягненням  освітянської діяльності козаки вважають створення на базі загальноосвітніх закладів козацьких класів як горнила військово-патріотичного виховання учнівської молоді на кращих зразках народної педагогіки. Вони постійно опікуються навчально-методичним і матеріальним забезпеченням діяльності козацьких класів. Про діяльність  маленьких туристів-екологів і козачат надруковано близько 400 статей і повідомлень у ЗМІ, 56 друкованих наукових і навчально-методичних праць, серед яких препринт: «Особливості використання казок та оповідань у формуванні екологічної свідомості школярів» та посібники: “Туристсько-екологічна стежка”, “Творче використання казок в екологічному вихованні школярів”,  “Творче використання “кричалок” і декламацій у роботі туристських таборів”, «Прикладна творчість у туристсько-екологічній діяльності школярів»,  «Вузликова гімнастика»,  “Організація спільних творчих справ дорослих і дітей” тощо.
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.  Сухомлинського багато років поспіль рекомендує праці генерал-командора Віктора Ляха для використання в екологічному вихованні  молоді.
Програма генерал-командора Віктора Ляха та військового старшини Михайла Ляха з туристсько-екологічної діяльності учнів козацьких класів  схвалена Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Для її забезпечення вони створили навчально-методичний комплекс, до якого входять дев’ять навчально-методичних посібників, три з яких стали переможцями Всеукраїнських, а два – обласних конкурсів. Трьом навчально-методичним посібникам надано гриф МОН України для практичного використання у загальноосвітніх і позашкільних закладах.
Учні 1-х – 4-х козацьких класів успішно оволодівають майстерністю діалогової взаємодії через запитальну діяльність у процесі створення проблемних ситуацій та розв’язання евристичних завдань. Співпрацюючи в групах, вони освоюють одну з найбільш продуктивних складових евристичного навчання – інтерактивну технологію з її потужним інформаційним (когнітивним), комунікативним і креативним взаємовпливом.  На базі такого творчого навчання й виховання берегинею Ліною Крівшенко створено кілька навчально-методичних посібників.
Незамінним генератором інноваційних ідей розвитку учнів козацьких класів є професор Микола Лазарєв.
Козачата, котрі навчаються та виховуються за програмами й посібниками Миколи Лазарєва, Ліни Крівшенко, Віктора Ляха, Михайла Ляха щвидко й різнобічно зростають в порівнянні зі своїми однолітками, беруть активну участь у всіх обласних і міських заходах. Виступають на сценах Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна, Сумської обласної філармонії, Дитячого театру юного глядача, Центру обслуговування учасників бойових дій.
Маленькі козачата вражають жителів міста своєю вихованістю й підготовкою. Вони напряму спілкуються з прикордонниками, нацгвардійцями, контрактниками Збройних Сил України, козаками, проводжають їх у зону бойових дій.
Козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» вважають своїх козачат кращими в Україні, адже не випадково саме в місті Суми на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка п’ять років поспіль проводяться Міжнародні та Всеукраїнські науково-практичні конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах». Головними організаторами цих конференцій є козаки паланки. Їх належно підтримують: Олександр Співаковський – перший заступник Голови  Комітету   Верховної Ради України з питань науки і освіти; академік Іван Бех – директор Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України; митрополит Лука – голова Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки козацтва України і духовно-фізичного виховання молоді; маршал козацтва Дмитро Сагайдак – гетьман, Верховний отаман МГО «Козацтво Запорозьке»; професор Юрій Лянной – ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
    На сьогодні до оргкомітету ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах», яка розпочне свою роботу 8 листопада 2018 року, надходять наукові статті, тези доповідей та заявки на участь у науковому зібранні. Наукові матеріали  вичитуються, попередньо обговорюються. Згідно з їх змістом і кількістю, розробляються програма й форми обговорення наукових знахідок і підходів до навчання та виховання учнів козацьких класів і хортингістів.
    Ми – козаки – щиро вболіваємо за долю підростаючого покоління й наступність розвитку нашої козацької справи. Переконані, що через якихось десятки років  козаки відбудують славу України.
    Тож, ще раз хочемо ознайомити науковців і практиків з інформаційним листом науково-практичної конференції, затребуваної часом (прикладається) та запросити не байдужих до її участі.
    Надійшло також вітання Голови Верховної Ради України учасникам, гостям та організаторам конференції (прикладається). Це чи не єдиний лист – документ, у якому на високому рівні визнається вплив козацьких організацій на військово-патріотичне виховання учнів, зміцнення зростаючого інтересу науковців, учителів та студентів до пошуку інноваційних підходів і шляхів розв’язання актуальних проблем теорії та практики фізичного, інтелектуального, духовного й морального гарту юних українців.
    У вітальному листі Андрій Парубій дає високу оцінку діяльності учнів козацьких класів та підтримує такі затребувані ініціативи.
    Отже, вітання Голови Верховної Ради України адресовано не тільки учасникам, гостям та організаторам ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах», а й усім активно діючим козацьким організаціям України. Є справжнім оберегом і перепусткою до здійснення діяльності, якою впродовж 25 років самовіддано займаються козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» у славному козацькому місті Суми.
Прес-центр Сумської паланки
МГО «Козацтво Запорозьке»

  • 2016-11-25_20-13-47_IMG_5757
  • _Untitled-1
  • _Untitled-2

Комментарии   

0 #1 profile 31.10.2018 19:22
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитировать

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить